Awards 2010-11

Awards for the 2010-11 Season
 CompetitionWinner Award
1Open Std Mono PrintRobert Blyth-Skyrme wins theGlenfaba Cup
2Open Std Colour PrintRobert Blyth-Skyrme wins theLowey Cup
3Open Std DigitalRobert Blyth-Skyrme wins theDavies Cup
4Assignment Std Mono PrintIsabel Cartmel wins thePlaque
5Assignment Std Colour PrintIsabel Cartmel wins thePlaque
6Assignment Std DigitalRobert Blyth-Skyrme wins theG4S Trophy
7Small Prints StdShirley Lotfy wins theGroudle Cup
8Open Int Mono PrintPeter Cartmel wins theAyrshire Trophy
9Open Int Colour PrintClaire Stringer wins theL. B. Jones Cup
10Open Int DigitalMark Stringer wins theKentraugh Cup
11Assignment Int Mono PrintDiane McCudden wins thePlaque
12Assignment Int Colour PrintClaire Stringer wins thePlaque
13Assignment Int DigitalJohn Dale wins theKillabregga Cup
14Small Prints IntJanet Servante wins theCochaslys Beg Trophy
15Open Adv Mono PrintSue Jones wins theCeltic Cup
16Open Adv Colour PrintBob Servante wins theMalvern Cup
17Open Adv DigitalSue Jones wins theHamilton Cup
18Assignment Adv Mono PrintSue Jones wins thePlaque
19Assignment Adv Colour PrintSue Jones wins thePlaque
20Assignment Adv DigitalRay Davies wins thePort-e-Chee Shield
21Annual Std Open Mono PrintHazel Walsh wins theTranter Cup
22Annual Std Open Colour PrintIsabel Cartmel wins theWoodbourne Cup
23Annual Std Open DigitalHazel Walsh wins theHenry Roy Welsh Memorial Cup
24Annual Std Nature PrintShirley Lotfy wins theBaldwin Shield
25Annual Std Creative PrintHazel Walsh wins theGreeba Cup
26Annual Std Record PrintIsabel Cartmel wins theDreemfroy Trophy
27Annual Std Nature DigitalRobert Blyth-Skyrme wins theYork Trophy
28Annual Std Creative DigitalAnita Imberger wins theSalisbury Cup
29Annual Std Record DigitalShirley Lotfy wins theAtlantean Trophy
30Annual Int Open DigitalClaire Stringer wins theBrockenhurst Cup
31Annual Int Nature DigitalNatasha Wilson wins theJensen Trophy
32Annual Int Creative DigitalJenny Shanley wins theSheiling Cup
33Annual Int Record DigitalJenny Shanley wins theSummerhill Cup
34Annual Int Open Mono PrintPeter Cartmel wins theBallure Cup
35Annual Int Open Colour PrintMark Stringer wins theCoombe Cup
36Annual Int Nature PrintDiane McCudden wins theBallaragh Cup
37Annual Int Creative PrintMark Stringer wins theCarnane Cup
38Annual Int Record PrintMark Stringer wins theLezayre Trophy
39Annual Adv Open DigitalSue Jones wins theAndrew Barton Cup
40Annual Adv Open Mono PrintSue Jones wins theBridge Cup
41Annual Adv Open Colour PrintSue Jones wins theSanderson Cup
42Annual Adv Creative PrintSue Jones wins theSnaefell Cup
43Annual Adv Nature PrintChris Blyth wins theCaraghan Cup
44Annual Adv Record PrintSue Jones wins theGlenrigh Cup
45Annual Adv Nature DigitalChris Blyth wins theKelly Cup
46Annual Adv Creative DigitalBob Servante wins theMalew Cup
47Annual Adv Record DigitalSue Jones wins theDreeym Beary Trophy
48BEST DIGITAL IN ANNUALBob Servante wins theMistral Trophy
49BEST SLIDE IN ANNUALSue Jones wins theRussel Cup
50BEST NATURE IN ANNUALDiane McCudden wins theSpiers Trophy
51BEST COLOUR PRINT IN ANNUALIsabel Cartmel wins theRedwood Trophy
52BEST MONO PRINT IN ANNUALPeter Cartmel wins theMackie Cup
53BEST JUNIOR IN ANNUALSam Bucknall wins thePlaque
54BEST MANX IMAGEDiane McCudden wins theIsle of Man Bank Cup
55BEST PRINT PANELJohn Phipp wins theWest Lee Trophy